Silikonový kryt na iphone 8 plus - nejlepší ochrana pro váš mobil. Proč se jeho používání vyplatí a jaké má přednosti?

Od Josef Novotný

Hledáte-li spolehlivou ochranu vašeho mobilního zařízení, silikonový obal na iPhone 8 plus vás potěší ve všech směrech. Díky použitému materiálu budou zajištěny všechny požadavky, které od krytu na chytrý telefon očekáváte. Pokud se nedokážete rozhodnout mezi mobilním krytem a praktickým pouzdrem, pak vám přinášíme následující řádky, jež vám představí přednosti obou typů této ochranné pomůcky. Článek je zaměřen na jednotlivé materiály, způsoby provedení obou variant a další užitečné doplňky.

Silikonový kryt na iphone 8 plus umí pohltit nárazy

Největší předností silikonových krytů je jejich schopnost absorbovat náraz při pádu z velké výšky. Silikon je velice pružný a odolný materiál, který se díky svým vlastnostem využívá pro výrobu mnoha ochranných pomůcek. Kromě toho, že zvládne předejít katastrofě v podobě rozbitého telefonu a ušetřit spoustu peněz, které byste v případě takového karambolu museli nechat v servisu, je také zajímavým designovým prvkem. Můžete si pořídit klasický průhledný kryt nebo třeba nějaký barevnější. Záleží pouze na vašem vkusu.

Nejčastěji používané materiály 

Kromě silikonu, který byl představen výše, se na výrobu mobilních obalů používají také další odolné materiály. Některé se hodí spíše na výrobu zadních krytů, jiné jsou vhodnější pro multifunkční pouzdra. Mezi často využívané materiály patří například:

  • tvrdý plast,
  • termoplastický polyuretan,
  • koženka a kůže,
  • odolné textilie

Všechny výše uvedené varianty mají své výhody. Tvrdý plast je například prakticky nesmrtelný a jen stěží se opotřebovává. Koženka a kůže vypadají velmi elegantně a jsou pružné, takže se hodí zejména pro mobilní pouzdra. Termoplastický polyuretan je něco mezi silikonem a tvrdým plastem. Je velice pevný podobně jako plast a relativně pružný - skoro jako silikon.

Příbuzná flipová pouzdra

Kromě mobilních krytů, které chrání zadní část telefonu, za níž se nachází hardware, existují také speciální flipová pouzdra na smartphone. Ty se liší především v tom, že obklopují zařízení úplně celé. Většina z nich disponuje magnetickým zavíráním, ale jsou i taková, jež zapínání vůbec nemají. Tato pouzdra často slouží také jako náhrada portmonky díky jejich všitým kapsám, kam lze pohodlně a bezpečně umístit vizitky i platební karty. Narozdíl od krytů zabírají ale více místa, což znamená, že se vám s nimi bude mobil hůře nosit v kapse. Pokud jej ale raději nosíte v kabelce nebo batohu, nebude vám v jejich užívání nic překážet.

Přečtěte si o  Mateřský komplet župan a pyžamo je nutnost pro všechny nastávající maminky

Užitečné pomůcky pro každý smartphone

Nejen mobilní obaly jsou nezbytné pro výbavu vašeho smartphonu. Existují také jiné doplňky, bez kterých si už mnozí lidé nedokáží svůj život vůbec představit. Kromě toho, že se jedná o praktické pomůcky, jež vám usnadní práci s telefonem, mohou být také zajímavým dárkem pro vaše blízké. Zde jsou některé z nich:

  • Tripod - šikovný stojan na třech nohách pro tvorbu videí či streamování,
  • Tyč na selfíčka - speciální vysouvací tyč určená pro vytváření tzv. selfie fotek (mimochodem víte, že “prvenství” při vynálezu selfie tyče si může připsat nás klasický film?),
  • Fólie na displej pro ochranu obrazovky před poškozením,
  • Stojan na noční stolek se vstupem pro napájecí kabel,
  • Držák na zadní kryt pro jednoduché ovládání telefonu jednou rukou.

Tak jste došli až na závěr článku, gratulujeme! Teď už víte, že obaly na iphone jsou důležitou součástí každé mobilní výbavy a máte jasno také v tom, k čemu tyto pomůcky slouží. Dočetli jste se o rozdílech mezi krytem na mobil a telefonním pouzdrem a nakonec jsme vám dali několik dalších tipů na užitečné doplňky pro váš smartphone.

A který druh obalu chrání váš telefon? Máte raději minimalismus a upřednostňujete mobilní kryty, nebo raději využíváte pouzdra na telefon díky jejich praktickým kapsám? Ať už je to tak a nebo tak, budeme moc rádi, když se s námi o své dojmy podělíte v komentářích.