Jaké jsou podle mě hlavní důvody pro využití parkování u letiště

Od blackhardd

Létal jsem s rodiči odmalička, a tak jsem zažil nejrůznější způsoby dopravy na letiště, a samozřejmě i různé druhy parkování u letiště. Často jsme jezdili MHD až k letišti a táhli s sebou všechna zavazadla – do autobusu, do metra, do autobusu na letiště. Nebylo to nic pohodlného, ale neměli jsme moc peněz, a tak to pro nás byla jediná možnost, jak se na dovolenou vůbec dostat. Samozřejmě jsme létali těmi nejlevnějšími nízkonákladovými lety, většinou v noci.

Když jsem začal létat sám, popř. s přítelkyní, uvědomil jsem si, že takto se obětovat nechci a že si chci dovolenou především užít, i kdyby měla být o něco dražší. Vyzkoušeli jsme nesčetněkrát taxi, které je asi nejdražší variantou, ale taky nejkomfortnější, a to nemluvím o tom, že svého plechového miláčka nechám doma pěkně v garáži – samozřejmě uzavřené.

Proč jsem nakonec vždy zvolil parkování u letiště?

Někdy se nám ale stalo, že jsme museli taxi přeobjednávat, např. z důvodu zrušení letu apod., a tak se vše ještě více prodražilo. To pak už ten komfort ani nestojí za to. Po zvážení všech kladů i záporů jsme začali na letiště jezdit vlastním vozem a parkovat jej na parkovišti pro dlouhodobé parkování. Důvodů pro naše rozhodnutí bylo hned několik:

Časová flexibilita

Jste neustále časově flexibilní, vyjedete, kdy se vám to hodí, když se o něco opozdíte, nic se nestane. Cestou si můžete i nakoupit to, co dosud postrádáte. Pokud jste navíc oba řidiči, vystřídáte se: jeden bude řídit cestou na letiště, druhý na zpáteční cestě po návratu domů – to je dobré, hlavně když odlétáte a přilétáte v noci.

Pohodlí

Ve vlastním autě máte jednoznačně nejvyšší pohodlí. Kufry se vejdou do zavazadlového prostoru – stejně jich nesmí být moc, abyste nepřekročili váhový limit v letadle. Jeden řídí a druhý může klidně dosnídat nebo si přečíst noviny.

Výhodné pro rodiny s dětmi

Rodina se dvěma dětmi už se těžko vejde do taxíku a cestování MHD je pro ně spíše noční můrou, protože musejí hlídat nejen zavazadla, ale i děti. Při cestování vlastním autem toto všechno odpadá. Je to pohodlné a bezpečné zároveň. Na letiště se dostanou v pořádku děti i kufry. Nezapomeňte, že byste měli s dětmi cestovat až od pěti let věku.

Přečtěte si o  Jak jsem se snažil o parkování u letiště Leoše Janáčka

Pokud automobil běžně parkujete na ulici, pak je parkování u letiště bezpečnější

Jednoznačně bezpečnější je i nehlídané parkoviště u letiště, než parkování volně na ulici. Navíc zaprášené auto na ulici, kde bude stát 14 dní na stejném místě, láká zloděje úplně stejně, ne-li víc – protože je jasné, že majitel je někde nadlouho pryč. Pak musíte mít auto na ulici minimálně stejně zabezpečené jako na letišti, a ještě jste přišli o výhody komfortu dopravy až k letadlu.

Komfort při návratu z dovolené

Ne že byste si do letadla cestou zpátky mohli vzít více kufrů nebo těžší zavazadla, ale přesto si jaksi vezete aspoň nějaké suvenýry z cesty, místní alkohol nebo lahůdky z místní kuchyně. To všechno je dobrým důvodem pro to, abyste při výstupu z letiště a odebrání zavazadel – pokud vše proběhne v pořádku a nic se vám cestou neztratí – nasedli do vlastního vozu a odjeli v pohodě domů. Se všemi těmi zavazadly, suvenýry a lahvemi alkoholu to bude jednoznačně nejbezpečnější a nejpohodlnější cesta. A tak zvládnete návrat z dovolené bez všudypřítomného stresu.Tak co, přesvědčil jsem vás, že dojet na letiště vlastním vozem a tam ho nechat zaparkovaný na dlouhodobém parkovišti je zdaleka nejpohodlnější? Napište mi svoje zkušenosti. Jsem tady pro vás a připraven poradit.

Mohlo by se vám líbit:
Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti ohledně parkování u letiště Leoše Janáčka v Ostravě.
Z Prahy jsem odlétal už nesčetněkrát, protože odtud se dostanu do nejvíce různých destinaci, také je
Jednou jsem musel nečekaně na služební cestu do Londýna, a protože jsem zrovna pobýval u