Co se mi stalo, když jsem parkoval auto u letiště Brno Tuřany

Od blackhardd

Jednou jsem musel nečekaně na služební cestu do Londýna, a protože jsem zrovna pobýval u rodičů na Moravě, nabízelo se, že poletím z letiště Brno Tuřany. Přestože se z Brna létá především do Mnichova, nabízejí i pravidelnou linku do Londýna – sice na letiště Stansted a já byl zvyklý létat na Heathrow, ale co, snad se neztratím… Neztratil jsem se v Londýně, ale rovnou v Brně. A to při hledání parkoviště u letiště…

Jak to všechno začalo

Ráno mi volal šéf, že je potřeba zaletět do Londýna a vyjednat lepší podmínky pro náš produkt, který jsme se tam zrovna snažili prodávat. A protože já umím anglicky nejlíp z týmu a taky vím téměř všechno o tom produktu, vybral mě, ačkoliv jsem měl tou dobou dovolenou. Trávil jsem ji na Moravě u našich, pěkně v klídku, maminčina kuchyně, odpoledne u vody… A teď tohle.

Balení na cestu

Věděl jsem, že nebudu v Londýně dlouho, ale musel jsem si zabalit aspoň nejnutnější věci. A hlavně taky něco ve smyslu „dress code“ na jednání s anglickým zástupcem firmy. Rozhodl jsem se, že si dovolenou prodloužím tam, a tak jsem si vzal oblečení asi tak na týden. Byl jsem u našich vlastním vozem, a tak jsem jím jel i na letiště. Bylo to přece jen nejpohodlnější. Předem jsem si našel nějaké levnější parkoviště – soukromé, a domníval jsem se, že všechno bude v pořádku, jako to bývalo na parkovištích v Praze nebo Ostravě. Ale to byla chyba.

Hledání parkoviště

Už hledání parkování bylo složité, protože na internetu měli špatnou adresu, a když jsem tam během jízdy volal, nedokázali mne správně navigovat. Nakonec jsem to – spíš se štěstím – našel. Zaparkoval jsem a chtěl jsem se domluvit na délce parkování a ceně. Obsluha byla ale dost nepříjemná a padlo i nějaké to vulgární slovo. Byl jsem dost překvapen, jak je vůbec tohle v podnikání možné… No nic, řekl jsem si, teď nemám čas hledat nic jiného, letadlo mi letí za hodinu a musím být v odletové hale.

Let do Londýna

Normálně se na lety těším, ale tentokrát jsem měl zkaženou náladu z toho parkování, a navíc pořád takový divný pocit, jakože to parkoviště není úplně v pořádku a že by se mi tam s autem mohlo něco stát. Ale jakmile jsem přiletěl do cílové destinace, na domácí problémy jsem zapomněl, protože jsem se hned musel věnovat obchodnímu jednání. Pak už jsem si v Londýně jen užíval, prohlédl nějaké ty památky, zašel do hospůdky atd. V Londýně si můžete spoustu památek prohlédnout i vy.

Přečtěte si o  Jak nejlépe zabezpečit auto parkující dlouhodobě na nehlídaném parkovišti

Návrat domů

Po týdnu nečekaného londýnského „dobrodružství“ nastal čas, abych se vrátil domů. Budu muset zase na brněnské letiště, vyzvednou auto, pozdravit naše a jet zpátky do Prahy. Docela jsem se těšil, protože doma je přece jen doma. Let proběhl v pohodě, bez turbulencí, zato na zemi mě čekalo jedno velké nepříjemné překvapení: Když jsem si šel na parkoviště pro svůj vůz, zjistil jsem, že je zezadu nabouraný a po straně poškrábaný. Jak je tohle možné? Spustil jsem na obsluhu. A oni jako by nic, že parkoviště není hlídané, a tak že za to nemohou. Chvíli jsem se s nimi dohadoval, pak jsem jim pohrozil právníkem a žalobou a odvezl jsem svého poničeného plechového miláčka do servisu. Naštěstí to byl opravdu jen škrábanec, opravili to rychle, a po přelakování už na autě nebylo nic vidět. Nakonec jsem se na toho právníka i žalobu vykašlal, s tím, že na každého jednou dojde. Ale tohle parkoviště bych nedoporučil opravdu nikomu. A taky už tam nikdy víc nezaparkuju.A vám radím: vybírejte si dlouhodobá parkoviště pečlivě, čtěte recenze a reference na internetu a nespoléhejte se jen na nízké ceny! Nemusí se vám to vyplatit – cena za opravení poškozeného auta je totiž mnohonásobně vyšší než sebevyšší parkovné…

Mohlo by se vám líbit:
Létal jsem s rodiči odmalička, a tak jsem zažil nejrůznější způsoby dopravy na letiště, a samozřejmě
Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti ohledně parkování u letiště Leoše Janáčka v Ostravě.
Z Prahy jsem odlétal už nesčetněkrát, protože odtud se dostanu do nejvíce různých destinaci, také je