Co se mi stalo, když jsem parkoval auto u letiště Brno Tuřany

Od blackhardd

Jednou jsem musel nečekaně na služební cestu do Londýna, a protože jsem zrovna pobýval u rodičů na Moravě, nabízelo se, že poletím z letiště Brno Tuřany. Přestože se z Brna létá především do Mnichova, nabízejí i pravidelnou linku do Londýna – sice na letiště Stansted a já byl zvyklý létat na Heathrow, ale co, snad se neztratím… Neztratil jsem se v Londýně, ale rovnou v Brně. A to při hledání parkoviště u letiště…

Jak to všechno začalo

Ráno mi volal šéf, že je potřeba zaletět do Londýna a vyjednat lepší podmínky pro náš produkt, který jsme se tam zrovna snažili prodávat. A protože já umím anglicky nejlíp z týmu a taky vím téměř všechno o tom produktu, vybral mě, ačkoliv jsem měl tou dobou dovolenou. Trávil jsem ji na Moravě u našich, pěkně v klídku, maminčina kuchyně, odpoledne u vody… A teď tohle.

Balení na cestu

Věděl jsem, že nebudu v Londýně dlouho, ale musel jsem si zabalit aspoň nejnutnější věci. A hlavně taky něco ve smyslu „dress code“ na jednání s anglickým zástupcem firmy. Rozhodl jsem se, že si dovolenou prodloužím tam, a tak jsem si vzal oblečení asi tak na týden. Byl jsem u našich vlastním vozem, a tak jsem jím jel i na letiště. Bylo to přece jen nejpohodlnější. Předem jsem si našel nějaké levnější parkoviště – soukromé, a domníval jsem se, že všechno bude v pořádku, jako to bývalo na parkovištích v Praze nebo Ostravě. Ale to byla chyba.

Hledání parkoviště

Už hledání parkování bylo složité, protože na internetu měli špatnou adresu, a když jsem tam během jízdy volal, nedokázali mne správně navigovat. Nakonec jsem to – spíš se štěstím – našel. Zaparkoval jsem a chtěl jsem se domluvit na délce parkování a ceně. Obsluha byla ale dost nepříjemná a padlo i nějaké to vulgární slovo. Byl jsem dost překvapen, jak je vůbec tohle v podnikání možné… No nic, řekl jsem si, teď nemám čas hledat nic jiného, letadlo mi letí za hodinu a musím být v odletové hale.

Let do Londýna

Normálně se na lety těším, ale tentokrát jsem měl zkaženou náladu z toho parkování, a navíc pořád takový divný pocit, jakože to parkoviště není úplně v pořádku a že by se mi tam s autem mohlo něco stát. Ale jakmile jsem přiletěl do cílové destinace, na domácí problémy jsem zapomněl, protože jsem se hned musel věnovat obchodnímu jednání. Pak už jsem si v Londýně jen užíval, prohlédl nějaké ty památky, zašel do hospůdky atd. V Londýně si můžete spoustu památek prohlédnout i vy.

Přečtěte si o  Jak jsem se snažil o parkování u letiště Leoše Janáčka

Návrat domů

Po týdnu nečekaného londýnského „dobrodružství“ nastal čas, abych se vrátil domů. Budu muset zase na brněnské letiště, vyzvednou auto, pozdravit naše a jet zpátky do Prahy. Docela jsem se těšil, protože doma je přece jen doma. Let proběhl v pohodě, bez turbulencí, zato na zemi mě čekalo jedno velké nepříjemné překvapení: Když jsem si šel na parkoviště pro svůj vůz, zjistil jsem, že je zezadu nabouraný a po straně poškrábaný. Jak je tohle možné? Spustil jsem na obsluhu. A oni jako by nic, že parkoviště není hlídané, a tak že za to nemohou. Chvíli jsem se s nimi dohadoval, pak jsem jim pohrozil právníkem a žalobou a odvezl jsem svého poničeného plechového miláčka do servisu. Naštěstí to byl opravdu jen škrábanec, opravili to rychle, a po přelakování už na autě nebylo nic vidět. Nakonec jsem se na toho právníka i žalobu vykašlal, s tím, že na každého jednou dojde. Ale tohle parkoviště bych nedoporučil opravdu nikomu. A taky už tam nikdy víc nezaparkuju.A vám radím: vybírejte si dlouhodobá parkoviště pečlivě, čtěte recenze a reference na internetu a nespoléhejte se jen na nízké ceny! Nemusí se vám to vyplatit – cena za opravení poškozeného auta je totiž mnohonásobně vyšší než sebevyšší parkovné…

Mohlo by se vám líbit:
Létal jsem s rodiči odmalička, a tak jsem zažil nejrůznější způsoby dopravy na letiště, a samozřejmě
Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti ohledně parkování u letiště Leoše Janáčka v Ostravě.
Z Prahy jsem odlétal už nesčetněkrát, protože odtud se dostanu do nejvíce různých destinaci, také je