Jak jsem byl spokojen s parkováním u letiště Václava Havla v Praze

Od blackhardd

Z Prahy jsem odlétal už nesčetněkrát, protože odtud se dostanu do nejvíce různých destinaci, také je to letiště, které ročně odbaví nejvíce cestujících, je to pro mne poměrně blízko a s ohledem na moje nároky na parkování si tu můžu vybrat. Parkovišť je tu spousta, od parkování zdarma, přes levné parkování, až po dražší parkování na krytém parkovišti, které je hlídané. Zkrátka vybere si tu každý.

Některá parkování si můžete rezervovat přímo přes internet, což je výhodné při plánování dovolené. Na místě pak už jen zaplatíte, hotově, kartou, někdy lze platit i předem. Já nejraději platím kartou, protože mi to přijde nejpohodlnější a nejbezpečnější.

Pro vás jsem udělal takové malé shrnutí, abyste měli představu, až někam poletíte.

Srovnání cen

Cena je pro mnohé z nás nejdůležitějším kritériem. Ovšem nezapomeňte, že zatímco když máte levné auto, můžete jej klidně nechat stát na neplaceném a nehlídaném parkovišti, u dražšího modelu se rozhodně vyplatí připlatit si za hlídání, pojištění apod.

Za kryté parkování u letiště, resp. terminálů 1 a 2, zaplatíte od 990 do 3000 Kč za týden. Podle výše ceny je v ceně i dobytí baterie, úschova cenných věcí, v nejdražší variantě i pomoc se zavazadly a denní tisk. Rezervovat si parkování můžete na internetu a zaplatit předem. A přestože se systém i ceny v poslední době změnily, parkuje zde stále více řidičů.

Druhé parkoviště nabízí ceny kolem 900 Kč za týden na nekrytém stání, s příplatkem 100 Kč na krytém stání. Dále je za příplatek automyčka, takže bonusem pro vás bude, že si vyzvednete auto čisté a umyté.

Některá parkoviště nejsou přímo na letišti, ale o kousek dál, nabízejí však přepravu od auta minibusem, a jejich cena je také o něco nižší – kolem 600 Kč za týden.

Jiná parkoviště nabízejí i zabalení zavazadel do ochranné fólie za 50 Kč za kus.

Hlídané vs. nehlídané parkování

Téměř všechna parkoviště u letiště Václava Havla v Praze nabízejí hlídané parkování, které je sice o něco dražší, ale v Praze zřejmě nezbytné. Hlídání provádí buď pracovník security služby, nebo kamerový systém. V každém případě se o svého miláčka nemusíte obávat. Auta se zde obvykle neztrácejí, alespoň jsem o tom nikdy neslyšel.

Přečtěte si o  Jaké jsou podle mě hlavní důvody pro využití parkování u letiště

Dovoz z parkoviště na letiště a zpět

Parkoviště, která jsou od letiště vzdálenější, nabízejí vždy odvoz na letiště klimatizovaným minibusem, pomoc se zavazadly, a hlavně – po příletu z dovolené vás zase odvezou zpět ke svému autu – některá to nabízejí do 5 minut. Na komfortu tedy nic neztratíte a obvykle ještě ušetříte, protože vzdálenější parkoviště jsou levnější.

Doplňkové služby

Z těch nabízených doplňkových služeb jsem jich mnoho nevyzkoušel, protože kufry si balím obyčejně až na letišti a někdy to risknu i bez zabalení, ale co se mi fakt líbí, je ta automyčka. Vyzkoušel jsem ji už na několika parkovištích a vždycky se mi auto vrátilo v pořádku, umyté, naleštěné – někdy jsem si říkal, že je lepší, než když jsem ho tam dával. Tak tuhle službu vám vřele doporučuju, protože vám ušetří čas – auto se umyje během vaší dovolené, i peníze – cena za automyčku je zahrnuta v ceně parkování.Celkově můžu říct, že s parkováním na letišti Václava Havla nemám problém, jsem maximálně spokojen a cenově to vychází docela příjemně – samozřejmě musíte počítat s tím, že jste v Praze a ne v nějakém menším městě. Zato všechna parkoviště jsou hlídaná a nabízejí mnoho doplňkových služeb. Vyberte si podle vašich možností a dejte mi vědět, které parkoviště se osvědčilo nejvíc vám. Budu se těšit na vaše reakce. A protože se blíží prázdniny a dovolené, přeji vám krásné, skvělé a ničím nerušené léto!!!

Mohlo by se vám líbit:
Létal jsem s rodiči odmalička, a tak jsem zažil nejrůznější způsoby dopravy na letiště, a samozřejmě
Rád bych se s vámi podělil o své zkušenosti ohledně parkování u letiště Leoše Janáčka v Ostravě.
Jednou jsem musel nečekaně na služební cestu do Londýna, a protože jsem zrovna pobýval u